7 czerwca 2018r. - Szkolna wycieczka klas III - VII
Dodane przez eswinicka dnia 08-06-2018 05:15:31
Wczoraj uczniowie klas III – VII byli na wycieczce w Kopalni Soli „Wieliczka”. Podczas zwiedzania przeszli ponad trzykilometrową trasę
i zeszli na głębokość 135m. Poznali historię
i tajemnice kopalni, jak również legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Mogli podziwiać wspaniałe rzeźby i komory oraz podziemne jeziora. Szczególne wrażenie wywarła na nich kaplica dedykowana św. Kindze
i świetlny spektakl nad brzegami jeziora przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina. Na zakończenie dzieci zakupiły pamiątki.


ZAPRASZAMY DO GALERII
Treść rozszerzona
Kolejnym punktem programu było krakowskie zoo. Tu uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Pozwalało zapoznać się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Dzieciom szczególnie podobały się śmieszne małpki, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci.
Kolejną atrakcją wycieczki okazało się zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. S.Lema.
Wśród parkowej zieleni się tam oryginalne, duże urządzenia, demonstrujące zjawiska fizyki, których zadaniem jest pobudzać do myślenia i uczyć, ale również, bawić tak, by przyswajanie wiedzy i refleksja nad prawami natury stała się przyjemnością, niezależnie od wieku. Uczniowie mogli samodzielnie rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, mogli zagrać na kamiennych cymbałach, organach rurowych, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopie. Zwiedzając zakątek optyki poznali zasadę latającego złudzenia, kalejdoskopu, spirali, ukrytych kolorów, krzywego zwierciadła, dwóch luster i wykonać wiele innych eksperymentów.
Wizyta w Ogrodzie przyniosła wiele radości, świetnie bawili się uczniowie wraz ze swoimi opiekunami.
Ten dzień okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Wycieczkę zorganizowała p. M. Krupa.
Opiekę pełnili wychowawcy klas.