Nawigacja
Szkoła
· Aktualności
· Kronika
· Artykuły
· Historia Wsi
· Historia Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Nauczyciele
· Sport w szkole
· Różne
· Galeria
· Pobierz
Uczniowie
· Rekrutacja
· Plan lekcji
· Samorząd Uczniowski
· Sukcesy uczniów
· Szkolne Koło Caritas
Rodzice
· Wykaz podręczników
· Rada Rodziców
· Kalendarz szkolny
· Zajęcia dodatkowe
· Cyberprzemoc
Strona
· Linki
· Księga Gości
· Kontakt
· Ochrona danych osobowych
Z życia szkoły...
Dar Serca

Bądź z nami! – gorąca prośba o wsparcie finansowe dla szkoły. Prosimy o wpłaty na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jaworniku. Konto: 75 9168 1030 0260 1254 2000 0010 Tytułem: Dar Serca
Licznik odwiedzin:
Dzisiaj: 106
Wczoraj: 460
Razem: 1,629,849
29 stycznia - 9 lutego 2018 r. Zimowy czas wypoczynku
Życzymy wszystkim uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Dyrekcja szkoły i nauczyciele6 lutego 2018 r. - Netykieta w sieci

6 lutego podczas trwania ferii przypada Dzień Bezpiecznego Internetu 2018. Szkoła włącza się do akcji tworzenia kultury szacunku w sieci. W pracowni komputerowej zostanie przygotowana gazetka ścienna pt: "Netykieta w sieci". Na zajęciach informatyki przeprowadzone zostaną pogadanki wyjaśniające zbiór prawidłowych zasad zachowania w sieci Internet.
24 stycznia 2018r. Zabawa karnawałowa
Dzisiaj odbyła się zabawa karnawałowa, na którą przybyli uczniowie, dzieci z oddziału przedszkolnego i „maluszki” z rodzicami. Zanim zaczęły się tańce, rodzice zaprosili wszystkich na pizzę, sprawiając swoim pociechom wielką radość. Po posiłku wodzirej wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Mali
i dorośli tańczyli w kółeczkach i wężykach śpiewając teksty znanych piosenek. Dzieci młodsze bawiły się od 12.30 do 15.00, a uczniowie klas IV – VII od 16.00 do 19.30. To był mile spędzony czas.

22 stycznia 2018 r. Spotkanie z Babciami i Dziadkami
Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasi dziadkowie - kochana babcia i kochany dziadek.
Dzień Babci i Dzień Dziadka, to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy,
Wczoraj, tj. 22 stycznia 2018 roku, z tej okazji w naszej szkole zorganizowana została uroczystość, na którą licznie przybyli zacni Goście. Dzieci dla nich przedstawiły jasełka, odegrały scenki, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców, dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, a Bartoszek zagrał 100 lat.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Spotkanie zorganizowały wychowawczynie klas 0 - 3 przy współpracy z rodzicami.
19 stycznia 2018r. Szkolny Dzień Patrona
Szkolny Dzień Patrona obchodziliśmy w bieżącym roku pod hasłem "Naśladować Patrona".
Uczniowie kl. VII przygotowali montaż słowno - muzyczny nawiązujący do wartości głoszonych przez Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Wspólnie zastanawialiśmy się też, które cechy charakteru świętego biskupa powinniśmy naśladować w naszym życiu.
Podsumowaniem uroczystości był konkurs wiedzy o Patronie dla uczniów kl. 0 -VII.
17 stycznia 2018r. Konkurs czytelniczy
W dniu 17 stycznia 2018 r w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy dla klas I- III pod hasłem: "Czy znasz baśnie Braci Grimm?". Wzięło w nim udział 10 uczniów, którzy mieli do rozwiązania cztery zadania, dotyczące baśni napisanych przez W. i J. Grimm. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce - Ania Szurlej kl. I II miejsce - Klaudia Płonka kl.I III miejsce - Oliwia Bator kl.I Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Była to wspólna zabawa, która przybliżyła uczniom treść tych pięknych baśni.
25 STYCZNIA 2018 r. - WYWIADÓWKA -
Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie wywiadowcze, które odbędzie się 25.01.2018 r. o godz. 17.00. Prosimy o 100% frekwencję.

Dyrektor szkoły i nauczyciele
9 stcznia 2018r. Z myślą o innych - Wizyta z jasełkami w Domu Spokojnej Starości "Złote Liście" w Zarzeczu -
Dzisiaj grupa jasełkowa odwiedziła mieszkańców Domu Spokojnej Starości "Złote Liście”
w Zarzeczu. Podczas wizyty uczniowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie, przedstawiając widowisko jasełkowe „Tak! On jest Królem”. Dzieci swoim występem sprawiły dużą radość podopiecznym tej placówki. Prezentując przygotowany program, widać było, że wkładały w to całe swoje serce, co zostało zauważone przez gospodarzy. Nie zabrakło łez wzruszeń, uśmiechu i szczerych z serca płynących życzeń. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły Seniorom własnoręcznie przygotowane upominki. Zarówno Mieszkańcy jak i Dyrekcja Domu Spokojnej Starości z wielką życzliwością przyjęli nas, co z pewnością sprawi, że ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.
Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego. Na zajęciach uczniowie wypowiadali się na temat przeżyć, uczuć jakie im towarzyszyły dzisiejszego przedpołudnia. Jakże wzruszające były słowa dzieci. Oto jedna wypowiedź: „ Pobyt w tym domu wywołał u mnie żal, smutek, ale jednocześnie było mi miło, że swoim pobytem mogłam choć na chwilę sprawić im radość".

Dziękuję wszystkim uczniom, za podjęcie bezinteresownego wysiłku
i za piękną postawę. Słowa podziękowania kieruję również w stronę ich rodziców i wszystkich osób, które pomogły mi w realizacji tego zadania.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas


22 grudnia 17 Świąteczne życzenia
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim, by ten szczególnie piękny czas odradzania się dobra wprowadził do Waszych domów radość, spokój i jeszcze więcej rodzinnego ciepła, a Nowy Rok 2018 niechaj będzie obfitujący w zdrowie, szczęście i sukcesy.
Dyrektor szkoły i nauczyciele
22 grudnia 17r. "Tak! On jest Królem!" - jasełka szkolne
Zgodnie ze szkolną tradycją ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną, to dzień wprowadzający świąteczny nastrój i integrujący wszystkich uczniów szkoły. Po 3 godzinach zajęć lekcyjnych zostało zaprezentowane widowisko jasełkowe pod tytułem „Tak! On jest Królem!” Dzieci w pięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi, gronem pedagogicznym. W atmosferę radosnego przeżywania jasełek wprowadziła nas scena stworzenia świata z Adamem i Ewą. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki realizowane na zasadzie pantomimy z życia nowo-narodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, radości, prostoty i ciepła. Po występie uczniowie otrzymali gromkie brawa. Dyrektor szkoły, p. Paweł Marszałek pogratulował uczniom udanej prezentacji, podziękował za włożony trud i złożył wszystkim świąteczne życzenia.

ZAPRASZAMY DO GALERII
22 grudnia 17r. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Świąteczna ozdoba"
18 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
W tym roku uczniowie mieli przygotować ozdobę stojącą.
Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. W konkursie udział wzięło 37 dzieci, które wykonały 49 prac. Wszystkie ozdoby były wspaniałe i niepowtarzalne. Cieszyły pomysłowością, kolorami, wzbudzały wiele pozytywnych emocji. Jury dziecięce wyłoniło do nagrody 6 prac w kategorii klas 0 – III i 3 w kategorii klas IV - VII.
W kategorii klas młodszych zwyciężyli:
- Piotruś Lenart
- Lena Pilch
- Madzia Socha
- Lena Rak
- Amelka Borek
- Amelka Kudła
W kategorii klas starszych zwycięzcami zostali:
Dominika Chudziak
Joanna Bator
Oliwier Pięciak

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami za piękne prace, które można obejrzeć na korytarzu naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, jednocześnie gratulujemy pomysłowości i artystycznego wykonania.
Rodzicom dziękujemy za wspieranie swoich dzieci.Tłumacz strony
Losowa fotografia
Projekty Unijne

Polecamy
Parafia Jawornik
Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworniku
Zespół Szkół w Połomi
Strona o wsi Połomia.
Szkoła Podstawowa w Bliziance.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło