Nawigacja
Szkoła
· Aktualności
· Kronika
· Artykuły
· Historia Wsi
· Historia Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Nauczyciele
· Sport w szkole
· Różne
· Galeria
· Pobierz
Uczniowie
· Rekrutacja
· Plan lekcji
· Samorząd Uczniowski
· Sukcesy uczniów
· Szkolne Koło Caritas
Rodzice
· Wykaz podręczników
· Rada Rodziców
· Kalendarz szkolny
· Zajęcia dodatkowe
· Cyberprzemoc
Strona
· Linki
· Księga Gości
· Kontakt
· Ochrona danych osobowych
Z życia szkoły...
Dar Serca

Bądź z nami! – gorąca prośba o wsparcie finansowe dla szkoły. Prosimy o wpłaty na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jaworniku. Konto: 75 9168 1030 0260 1254 2000 0010 Tytułem: Dar Serca
Licznik odwiedzin:
Dzisiaj: 249
Wczoraj: 640
Razem: 733,441
6 lutego 2018 r. - Netykieta w sieci

6 lutego podczas trwania ferii przypada Dzień Bezpiecznego Internetu 2018. Szkoła włącza się do akcji tworzenia kultury szacunku w sieci. W pracowni komputerowej zostanie przygotowana gazetka ścienna pt: "Netykieta w sieci". Na zajęciach informatyki przeprowadzone zostaną pogadanki wyjaśniające zbiór prawidłowych zasad zachowania w sieci Internet.
24 stycznia 2018r. Zabawa karnawałowa
Dzisiaj odbyła się zabawa karnawałowa, na którą przybyli uczniowie, dzieci z oddziału przedszkolnego i „maluszki” z rodzicami. Zanim zaczęły się tańce, rodzice zaprosili wszystkich na pizzę, sprawiając swoim pociechom wielką radość. Po posiłku wodzirej wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Mali
i dorośli tańczyli w kółeczkach i wężykach śpiewając teksty znanych piosenek. Dzieci młodsze bawiły się od 12.30 do 15.00, a uczniowie klas IV – VII od 16.00 do 19.30. To był mile spędzony czas.

22 stycznia 2018 r. Spotkanie z Babciami i Dziadkami
Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasi dziadkowie - kochana babcia i kochany dziadek.
Dzień Babci i Dzień Dziadka, to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy,
Wczoraj, tj. 22 stycznia 2018 roku, z tej okazji w naszej szkole zorganizowana została uroczystość, na którą licznie przybyli zacni Goście. Dzieci dla nich przedstawiły jasełka, odegrały scenki, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców, dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, a Bartoszek zagrał 100 lat.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Spotkanie zorganizowały wychowawczynie klas 0 - 3 przy współpracy z rodzicami.
19 stycznia 2018r. Szkolny Dzień Patrona
Szkolny Dzień Patrona obchodziliśmy w bieżącym roku pod hasłem "Naśladować Patrona".
Uczniowie kl. VII przygotowali montaż słowno - muzyczny nawiązujący do wartości głoszonych przez Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Wspólnie zastanawialiśmy się też, które cechy charakteru świętego biskupa powinniśmy naśladować w naszym życiu.
Podsumowaniem uroczystości był konkurs wiedzy o Patronie dla uczniów kl. 0 -VII.
17 stycznia 2018r. Konkurs czytelniczy
W dniu 17 stycznia 2018 r w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy dla klas I- III pod hasłem: "Czy znasz baśnie Braci Grimm?". Wzięło w nim udział 10 uczniów, którzy mieli do rozwiązania cztery zadania, dotyczące baśni napisanych przez W. i J. Grimm. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce - Ania Szurlej kl. I II miejsce - Klaudia Płonka kl.I III miejsce - Oliwia Bator kl.I Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Była to wspólna zabawa, która przybliżyła uczniom treść tych pięknych baśni.
25 STYCZNIA 2018 r. - WYWIADÓWKA -
Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie wywiadowcze, które odbędzie się 25.01.2018 r. o godz. 17.00. Prosimy o 100% frekwencję.

Dyrektor szkoły i nauczyciele
9 stcznia 2018r. Z myślą o innych - Wizyta z jasełkami w Domu Spokojnej Starości "Złote Liście" w Zarzeczu -
Dzisiaj grupa jasełkowa odwiedziła mieszkańców Domu Spokojnej Starości "Złote Liście”
w Zarzeczu. Podczas wizyty uczniowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie, przedstawiając widowisko jasełkowe „Tak! On jest Królem”. Dzieci swoim występem sprawiły dużą radość podopiecznym tej placówki. Prezentując przygotowany program, widać było, że wkładały w to całe swoje serce, co zostało zauważone przez gospodarzy. Nie zabrakło łez wzruszeń, uśmiechu i szczerych z serca płynących życzeń. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły Seniorom własnoręcznie przygotowane upominki. Zarówno Mieszkańcy jak i Dyrekcja Domu Spokojnej Starości z wielką życzliwością przyjęli nas, co z pewnością sprawi, że ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.
Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego. Na zajęciach uczniowie wypowiadali się na temat przeżyć, uczuć jakie im towarzyszyły dzisiejszego przedpołudnia. Jakże wzruszające były słowa dzieci. Oto jedna wypowiedź: „ Pobyt w tym domu wywołał u mnie żal, smutek, ale jednocześnie było mi miło, że swoim pobytem mogłam choć na chwilę sprawić im radość".

Dziękuję wszystkim uczniom, za podjęcie bezinteresownego wysiłku
i za piękną postawę. Słowa podziękowania kieruję również w stronę ich rodziców i wszystkich osób, które pomogły mi w realizacji tego zadania.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas


22 grudnia 17 Świąteczne życzenia
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim, by ten szczególnie piękny czas odradzania się dobra wprowadził do Waszych domów radość, spokój i jeszcze więcej rodzinnego ciepła, a Nowy Rok 2018 niechaj będzie obfitujący w zdrowie, szczęście i sukcesy.
Dyrektor szkoły i nauczyciele
22 grudnia 17r. "Tak! On jest Królem!" - jasełka szkolne
Zgodnie ze szkolną tradycją ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną, to dzień wprowadzający świąteczny nastrój i integrujący wszystkich uczniów szkoły. Po 3 godzinach zajęć lekcyjnych zostało zaprezentowane widowisko jasełkowe pod tytułem „Tak! On jest Królem!” Dzieci w pięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi, gronem pedagogicznym. W atmosferę radosnego przeżywania jasełek wprowadziła nas scena stworzenia świata z Adamem i Ewą. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki realizowane na zasadzie pantomimy z życia nowo-narodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, radości, prostoty i ciepła. Po występie uczniowie otrzymali gromkie brawa. Dyrektor szkoły, p. Paweł Marszałek pogratulował uczniom udanej prezentacji, podziękował za włożony trud i złożył wszystkim świąteczne życzenia.

ZAPRASZAMY DO GALERII
22 grudnia 17r. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Świąteczna ozdoba"
18 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
W tym roku uczniowie mieli przygotować ozdobę stojącą.
Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. W konkursie udział wzięło 37 dzieci, które wykonały 49 prac. Wszystkie ozdoby były wspaniałe i niepowtarzalne. Cieszyły pomysłowością, kolorami, wzbudzały wiele pozytywnych emocji. Jury dziecięce wyłoniło do nagrody 6 prac w kategorii klas 0 – III i 3 w kategorii klas IV - VII.
W kategorii klas młodszych zwyciężyli:
- Piotruś Lenart
- Lena Pilch
- Madzia Socha
- Lena Rak
- Amelka Borek
- Amelka Kudła
W kategorii klas starszych zwycięzcami zostali:
Dominika Chudziak
Joanna Bator
Oliwier Pięciak

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami za piękne prace, które można obejrzeć na korytarzu naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, jednocześnie gratulujemy pomysłowości i artystycznego wykonania.
Rodzicom dziękujemy za wspieranie swoich dzieci.21 grudnia 17r. Z myślą o innych - stroiki bożonarodzeniowe dla samotnych
Bardzo ważne jest to, aby dzieci były wrażliwe na drugiego człowieka, by pamiętały o osobach starszych, odnosiły się do nich
z szacunkiem i sprawiały im radość.
Dlatego już tradycją naszej szkoły stało się coroczne organizowanie akcji „Stroik dla Samotnych”. W tym roku zadanie to wykonali uczniowie klasy V na lekcji plastyki. Z wielkim zaangażowaniem pracowali przez wiele godzin, aby wykonać piękną ozdobę. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia tj. 22 grudnia wolontariusze SKC odwiedzili osoby starsze, samotne, którym wręczyli stroiki i złożyli świąteczne życzenia. Spotkania te są zarówno dla uczniów, jaki osób starszych niezwykle wzruszające, przepełnione ciepłem
i radością.
Tłumacz strony
Losowa fotografia
Projekty Unijne

Polecamy
Parafia Jawornik
Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworniku
Zespół Szkół w Połomi
Strona o wsi Połomia.
Szkoła Podstawowa w Bliziance.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło