Nawigacja
Szkoła
· Aktualności
· Kronika
· Artykuły
· Historia Wsi
· Historia Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Nauczyciele
· Sport w szkole
· Różne
· Galeria
· Pobierz
Uczniowie
· Rekrutacja
· Plan lekcji
· Samorząd Uczniowski
· Sukcesy uczniów
· Szkolne Koło Caritas
Rodzice
· Wykaz podręczników
· Rada Rodziców
· Kalendarz szkolny
· Zajęcia dodatkowe
· Cyberprzemoc
Strona
· Linki
· Księga Gości
· Kontakt
· Ochrona danych osobowych
Z życia szkoły...
Dar Serca

Bądź z nami! – gorąca prośba o wsparcie finansowe dla szkoły. Prosimy o wpłaty na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jaworniku. Konto: 75 9168 1030 0260 1254 2000 0010 Tytułem: Dar Serca
Licznik odwiedzin:
Dzisiaj: 67
Wczoraj: 460
Razem: 1,629,796
SMART IN DEUTSCH

Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej od prawie roku uczą się języka niemieckiego.
Pod koniec kwietnia cały zespół klasowy przystąpił do konkursu „Smart in Deutsch”. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe i stopień opanowania realizowanych w ciągu całego roku treści. Rozwiązywali zadania zamknięte sprawdzające umiejętność rozumienia tekstów słuchanych i czytanych oraz znajomość środków i funkcji językowych. Klasowymi mistrzami języka niemieckiego zostali:
Martyna Szewczyk – I miejsce
Joanna Bator – II miejsce
Dominik Tarnawski – II miejsce
Nagrody książkowe dla zwycięzców oraz długopisy dla wszystkich uczestników konkursu ufundowało Wydawnictwo LektorKlett. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do nauki języka niemieckiego, ponieważ – DEUTSCH IST COOL!
Opracowała: Joanna Pitera
23 maja 2018r. V Gminny Konkurs Ortograficzny klas I-III
23 maja 2018r. w ZS w Lutczy, odbył się
V Gminny Konkurs Ortograficzny adresowany do uczniów klas II - III. Uczniowie zmierzyli się z niełatwą
w języku polskim ortografią
i interpunkcją. Najpierw uczestnicy pisali dyktando, uzupełniali wyrazy
z lukami
i rozwiązywali zagadki ortograficzne.

Naszą szkołę reprezentowały:

Amelka Borek - klasa 2
Amelka Kudła - klasa 3

Po dokonaniu analizy prac uczniów i zsumowaniu zdobytych punktów ogłoszono wyniki konkursu.
Amelka Kudła zajęła II miejsce, a drugoklasistce, Amelce Borek zabrakło 0,5 punktu, aby zająć trzecie miejsce.

Gratulujemy dziewczynkom, zachęcamy do dalszej pracy i udziału w innych konkursach.
23 maja 018r. Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły
Poezja da się lubi!
Reprezentanci naszej szkoły każdego roku chętnie uczestniczą w konkursie recytatorskim. Tym razem oprócz poezji religijnej, można było recytować również utwory o tematyce patriotycznej.
Uczennice zaprezentowały się świetnie. Dzięki pięknej postawie i umiejętnościom osiągnęły duży sukces.
Dominika Chudziak zdobyła I miejsce, w kategorii klas 7 - gimnazjum
Gabrysia Pałys - uczennica klasy VI - zdobyła miejsce II, w kategorii klas 4-6, Martyna Szewczyk - uczennica klasy 7 - również została zauważona i zdobyła wyróżnienie.

Serdecznie dziękujemy

tekst: M.Sikora-Prasnal
15 maj 2018r.- Szkolna wycieczka kl. 0-1 do Skansenu w Sanoku
Głównym punktem wycieczki kl. 0- I było zwiedzenie Skansenu w Sanoku. Jest on duży
i piękny, a na jego terenie znajduje się ponad 100 obiektów przedstawiających kulturę polsko-ukraińskiego pogranicza wschodniej części polskich Karpat. Obiekt podzielony jest na oddzielne sektory prezentujące poszczególne grupy etnograficzne (Łemkowie, Bojkowie, Dolinianie, Pogórzanie). Obejrzeliśmy tam różne typy chat, kapliczki i cerkwie . Szczególne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła chata, w której mieściła się szkoła wiejska. Dzieci obejrzały ciekawe eksponaty i miały okazję usiąść w drewnianych ławkach, dotknąć starych tabliczek, na których pisano za pomocą rysików.
Niezwykłym miejscem jest Rynek Galicyjski, wokół którego stoją domy dawnych rzemieślników. Wewnątrz można było podziwiać oryginalne wyposażenie chałup, a także warsztatów i sklepików. Jest to niezwykle interesujące miejsce i śmiało polecamy odwiedziny tego wspaniałego skansenu każdemu, kto przebywa w okolicy Sanoka.
Na zakończenie wycieczki dzieci zakupiły pamiątki, zjadły ciepły posiłek w McDonald's
i skorzystały z sali do zabaw.
MAJOWE ŚWIĘTA - 2018
1 MAJA - ŚWIĘTO PRACY


2 MAJA - DZIEŃ FLAGI

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.
/Cz. Janczarski/

3 MAJA - ŚWIĘTO OGŁOSZENIA KONSTYTUCJI


IV JARMARK NIEBYLECKI 2018 - reprezentanci naszej szkoły w biało-czerwonych i ludowych strojach, w rękach trzymają flagę Polski i własnoręcznie wykonane godło na przestrzeni wieków.
ZOBACZ ZDJĘCIA
27 kwietnia 2018 r. - WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ, PATRIOTYZM -Wywiad z Panem J. Wojtaszkiem
W piątek 27 kwietnia 2018r. w naszej szkole gościliśmy mieszkańca Jawornika Pana Jana Wojtaszka, z którym uczennice klasy III przeprowadziły wywiad na temat na temat patriotyzmu.
Pan Jan w przystępny sposób dzielił się swoją wiedzą jak nasi dziadowie, walczyli
o wolność w czasach wojny, jak walczono
o wolność w czasach powojennych. Mówił, że chociaż na ziemiach Polski nie toczyła się już wojna, jednak nasza Ojczyzna była uwikłana w system, który nie pozwalał ludziom czuć się wolnym. Słuchając wywiadu nasi uczniowie dowiedzieli się, co w latach osiemdziesiątych oznaczało słowo „bibułka”. Była to prasa, nazywana wówczas drugim obiegiem, z której można było dowiedzieć się prawdy na tematy dotyczące Polski, a często skrywane przez ówczesne władze, po którą nasz Rozmówca jeździł do Warszawy.
Nasz Gość tłumaczył uczniom, że teraz być patriotą jest łatwiej niż w dawnych czasach. Nie trzeba oddawać swojego życia w dosłownym tego słowa znaczeniu. Wystarczy odrobić zadanie, podnieść papierek na ulicy, pomóc koledze, po prostu być dobrym człowiekiem,
a wtedy jest się patriotą. Wywiesić flagę z okazji świąt narodowych, brać udział
w wydarzeniach patriotycznych, to również sposób okazywania naszego patriotyzmu. Tę możliwość powinniśmy traktować nie jako obowiązek, ale jako wolność i godność, za którą całe pokolenia Polaków płaciły krwią.

To była piękna lekcja historii, za którą bardzo serdecznie Panu Wojtaszkowi podziękowali nasi uczniowie wielkimi owacjami. Podziękowania popłynęły również ze strony p. dyrektor i nauczycieli.

DZIĘKUJEMY

24 kwietnia - WYJAZD DO KINA HELIOS W RZESZOWIE
"Jesteś cudownym chłopakiem” – powiedziała mama Augiego.
„Tak mówisz, bo jesteś moją mamą
.”

Ale mama Augiego wiedziała co mówi. Zdeformowana od urodzenia twarz chłopca, nie mogła zakryć wspaniałego wnętrza, ujmującej osobowości, tego czegoś, czym oczarował rówieśników i widzów. Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy 12.04.18r. i 24.04.18r. wybrali się do kina Helios w Rzeszowie na projekcję filmu „Cudowny chłopak”.
Film opowiada o ważnych społecznych tematach, takie jak odrzucenie przez środowisko
i przemoc psychiczna, samotność czy wartość prawdziwej przyjaźni. Dzięki temu jest dla dzieci, młodzieży i dla ludzi dorosłych bardzo pouczający.

Film i wspólny wyjazd pozostawił niezatarte wrażenie.
19 kwietnia 2018 r. - Dzień dla zdrowia
Tylko w chorobie ceni się zdrowie..., mówi jedno z popularnych haseł. Szkolny Dzień Zdrowia, który odbył się w naszej szkole 19 kwietnia był najlepszą okazją do tego, by zadbać o własny organizm i poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Uczniowie klasy II prezentując inscenizacje pt.: „Dzień dla zdrowia” zachęcali wszystkich do aktywności fizycznej, natomiast koleżanki i koledzy z klasy IV i V w swojej inscenizacji przypomnieli wszystkim o szkodliwość hałasu. Po inscenizacjach odbyła się część konkursowa pod hasłem „Żyj zdrowo i radośnie” z podziałem na dwie kategorie: klasy I-III i IV-VII. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat odżywiania i higieny, układali propozycję zdrowego posiłku, rozsypanki literowe oraz musieli wykazać się sprawnością fizyczną.
Gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz dziękujemy rodzicom za udział w naszej uroczystości szkolnej.

ZAPRASZAMY DO GALERII
16 kwietnia 2018r. Artyści cyrkowi gośćmi naszej szkoły
Wczoraj przyjechał do nas cyrk "OBIMBOLANDO". Artyści cyrkowi zaprezentowali bardzo wesoły
i ciekawy program. Wśród atrakcji pokazanych przez cyrkowców znalazły się m.in. niezwykłe akrobacje, żonglerka oraz rozmaite magiczne sztuczki. Udział zwierząt w przedstawieniu dodatkowo uatrakcyjnił występ. Dzieci podziwiały sztukę cyrkową i miały możliwość czynnego
i aktywnego w niej udziału. Na występach nie zabrakło również wesołego klowna, który zabawiał publiczność. Artyści cyrkowi zaprezentowali niespotykaną siłę, sprawność i sprytu. Była wspaniała zabawa i dużo śmiechu.

DZIĘKUJEMY

Spotkanie zorganizowała dyr szk. p. Grażyna Polewczak
8 kwietnia 2018 r. AKCJA - "POLA NADZIEI"
Żonkile, to kwiaty, które są symbolem nadziei
i miłości dla drugiego człowieka.

Wczoraj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Szkolne Koło Caritas przeprowadziło akcję, która ma na celu wsparcie Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
Młodzi wolontariusze z bukietami żywych żonkili, zatrzymali się na placu przed kościołem. Osoby, które zdecydowały się wesprzeć akcję i wrzucili do skarbonki choćby przysłowiowy „grosik” otrzymali w podziękowaniu za dar serca – kwiat żonkila.
Zebrane pieniądze zostały przekazane przelewem bankowym na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Pola Nadziei, to akcja mająca na celu wspieranie finansowe osób cierpiących na choroby nowotworowe. Ta szczytna idea ma w naszym kraju już kilkunastoletnią tradycję.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

WYWIADÓWKA
Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie wywiadowcze, które odbędzie się 10.04.2018r. o godz. 17.00. Prosimy o 100% frekwencję.

Dyrektor szkoły i nauczyciele
Tłumacz strony
Losowa fotografia
Projekty Unijne

Polecamy
Parafia Jawornik
Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworniku
Zespół Szkół w Połomi
Strona o wsi Połomia.
Szkoła Podstawowa w Bliziance.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło