Nawigacja
Szkoła
· Aktualności
· Kronika
· Artykuły
· Historia Wsi
· Historia Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Nauczyciele
· Sport w szkole
· Różne
· Galeria
· Pobierz
Uczniowie
· Rekrutacja
· Plan lekcji
· Samorząd Uczniowski
· Sukcesy uczniów
· Szkolne Koło Caritas
Rodzice
· Wykaz podręczników
· Rada Rodziców
· Kalendarz szkolny
· Zajęcia dodatkowe
· Cyberprzemoc
Strona
· Linki
· Księga Gości
· Kontakt
Z życia szkoły...
Dar Serca

Bądź z nami! – gorąca prośba o wsparcie finansowe dla szkoły. Prosimy o wpłaty na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jaworniku. Konto: 75 9168 1030 0260 1254 2000 0010 Tytułem: Dar Serca
Licznik odwiedzin:
Dzisiaj: 110
Wczoraj: 846
Razem: 682,560
Powitanie
WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JAWORNIKU

Nasz adres:
Szkoła Podstawowa im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku
Jawornik 108, 38 - 114 Niebylec
e-mail: spjawornik2@interia.pl
tel. (017) 27 73 025
21 lutego 2018 r. - TEATR PROFILAKTYCZNY -
Dzisiaj duet estradowy Studia Inicjatyw Profilaktyczno – Artystycznych „Szafir” z Krosna zaprezentował naszym uczniom interesujące widowiska edukacyjne.
Klasy 0 – VII brały udział w przedstawieniu dotyczącym zdrowego odżywiania się oraz dbania
o nasze środowisko. Barwna scenografia, kostiumy, oprawa muzyczno - wokalna oraz konkursy umożliwiły najmłodszym przypomnienie poznanych wcześniej tematów.

Prócz tego uczniowie klas V, VI i VII uczestniczyli
w spektaklu profilaktycznym „Zagrożenia”. Wszystkie elementy programu służyły pokazaniu jak łatwo nałogi, „wirtualny świat” oraz szkodliwe substancje obecne
w żywności mogą zdominować życie młodego człowieka.

Spotkanie zorganizowała p. Małgorzata Krupa
13 lutego 2018r. - Słodkie pomaganie
Dzisiaj uczniowie naszej szkoły włączyli się
w akcję „Wyślij pączka do Afryki”.
Kupując gofry z owocami i domowymi konfiturami, udzielali pomocy głodującym dzieciom, wspierali budowę szkół, przedszkola, studni. Być może dzięki temu „Słodkiemu pomaganiu” ocalą choć jedno życie, bo mimo, że mamy XXI w. prawie 1000 afrykańskich dzieci umiera każdego dnia na choroby spowodowane piciem zanieczyszczonej wody. Tegoroczna akcja ma również na celu sfinansowane operacji dla osób niesprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.
Czy wiesz, że 2 zł, to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni.
Pomyśl, jak miło, że również i Ty pomogłeś.


14 lutego 2018r. - Dzień Świętego Walentego
14 lutego Dzień Św. Walentego! Z tej okazji, Szkolne Koło Caritas rozdawało piernikowe serduszka i składało serdeczne życzenia wszystkim koleżankom, kolegom i nauczycielom.
Któż nie lubi dowodów, że jest lubiany? WSZYSCY LUBIMY! Te piernikowe serduszka niech nas wzajemnie przekonują, że się lubimy i wzajemnie potrzebujemy.
11 lutego 2018r. Światowy Dzień Chorego
Dużo pogodnych dni,
wiele przyjaznych dłoni
otuchy, cierpliwości
i siły w zmaganiu się
z codziennymi niedogodnościami
oraz troskliwej obecności najbliższych
życzy
Szkolne Koło Caritas

W niedzielę , przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas, uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. odprawianej w intencji chorych. Po jej zakończeniu, wolontariuszki –Wiktoria Harysz, Julia Krzysztoń, Patrycja Loch, Nikola Domaradzka, Jesika Wełniak – wręczyły osobom wychodzącym z kościoła, własnoręcznie wykonane (jeszcze przed feriami) kwiatki i serduszka, życząc im pogody ducha
i spokojnych dni.
29 stycznia - 9 lutego 2018 r. Zimowy czas wypoczynku
Życzymy wszystkim uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Dyrekcja szkoły i nauczyciele6 lutego 2018 r. - Netykieta w sieci

6 lutego podczas trwania ferii przypada Dzień Bezpiecznego Internetu 2018. Szkoła włącza się do akcji tworzenia kultury szacunku w sieci. W pracowni komputerowej zostanie przygotowana gazetka ścienna pt: "Netykieta w sieci". Na zajęciach informatyki przeprowadzone zostaną pogadanki wyjaśniające zbiór prawidłowych zasady zachowania w sieci Internet.
24 stycznia 2018r. Zabawa karnawałowa
Dzisiaj odbyła się zabawa karnawałowa, na którą przybyli uczniowie, dzieci z oddziału przedszkolnego i „maluszki” z rodzicami. Zanim zaczęły się tańce, rodzice zaprosili wszystkich na pizzę, sprawiając swoim pociechom wielką radość. Po posiłku wodzirej wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Mali
i dorośli tańczyli w kółeczkach i wężykach śpiewając teksty znanych piosenek. Dzieci młodsze bawiły się od 12.30 do 15.00, a uczniowie klas IV – VII od 16.00 do 19.30. To był mile spędzony czas.

22 stycznia 2018 r. Spotkanie z Babciami i Dziadkami
Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasi dziadkowie - kochana babcia i kochany dziadek.
Dzień Babci i Dzień Dziadka, to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy,
Wczoraj, tj. 22 stycznia 2018 roku, z tej okazji w naszej szkole zorganizowana została uroczystość, na którą licznie przybyli zacni Goście. Dzieci dla nich przedstawiły jasełka, odegrały scenki, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców, dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, a Bartoszek zagrał 100 lat.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Spotkanie zorganizowały wychowawczynie klas 0 - 3 przy współpracy z rodzicami.
19 stycznia 2018r. Szkolny Dzień Patrona
Szkolny Dzień Patrona obchodziliśmy w bieżącym roku pod hasłem "Naśladować Patrona".
Uczniowie kl. VII przygotowali montaż słowno - muzyczny nawiązujący do wartości głoszonych przez Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Wspólnie zastanawialiśmy się też, które cechy charakteru świętego biskupa powinniśmy naśladować w naszym życiu.
Podsumowaniem uroczystości był konkurs wiedzy o Patronie dla uczniów kl. 0 -VII.
17 stycznia 2018r. Konkurs czytelniczy
W dniu 17 stycznia 2018 r w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy dla klas I- III pod hasłem: "Czy znasz baśnie Braci Grimm?". Wzięło w nim udział 10 uczniów, którzy mieli do rozwiązania cztery zadania, dotyczące baśni napisanych przez W. i J. Grimm. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce - Ania Szurlej kl. I II miejsce - Klaudia Płonka kl.I III miejsce - Oliwia Bator kl.I Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Była to wspólna zabawa, która przybliżyła uczniom treść tych pięknych baśni.
25 STYCZNIA 2018 r. - WYWIADÓWKA -
Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie wywiadowcze, które odbędzie się 25.01.2018 r. o godz. 17.00. Prosimy o 100% frekwencję.

Dyrektor szkoły i nauczyciele
Tłumacz strony
Losowa fotografia
Projekty Unijne

Polecamy
Parafia Jawornik
Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworniku
Zespół Szkół w Połomi
Strona o wsi Połomia.
Szkoła Podstawowa w Bliziance.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło