Nawigacja
Szkoła
· Aktualności
· Kronika
· Artykuły
· Historia Wsi
· Historia Szkoły
· Dokumenty szkolne
· Nauczyciele
· Sport w szkole
· Różne
· Galeria
· Pobierz
Uczniowie
· Rekrutacja
· Plan lekcji
· Samorząd Uczniowski
· Sukcesy uczniów
· Szkolne Koło Caritas
Rodzice
· Wykaz podręczników
· Rada Rodziców
· Kalendarz szkolny
· Zajęcia dodatkowe
· Cyberprzemoc
Strona
· Linki
· Księga Gości
· Kontakt
Z życia szkoły...
Dar Serca

Bądź z nami! – gorąca prośba o wsparcie finansowe dla szkoły. Prosimy o wpłaty na konto Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jaworniku. Konto: 75 9168 1030 0260 1254 2000 0010 Tytułem: Dar Serca
Licznik odwiedzin:
Dzisiaj: 1007
Wczoraj: 524
Razem: 673,866
Powitanie
WITAMY NA STRONIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JAWORNIKU

Nasz adres:
Szkoła Podstawowa im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara w Jaworniku
Jawornik 108, 38 - 114 Niebylec
e-mail: spjawornik2@interia.pl
tel. (017) 27 73 025
25 STYCZNIA 2018r. - WYWIADÓWKA -
Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie wywiadowcze, które odbędzie się 25.01.2018 r. o godz. 17.00. Prosimy o 100% frekwencję.

Dyrektor szkoły i nauczyciele
17 stycznia 2018r. Konkurs czytelniczy
W dniu 17 stycznia 2018 r w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Czytelniczy dla klas I- III pod hasłem: "Czy znasz baśnie Braci Grimm?". Wzięło w nim udział 10 uczniów, którzy mieli do rozwiązania cztery zadania, dotyczące baśni napisanych przez W. i J. Grimm. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce - Ania Szurlej kl. I II miejsce - Klaudia Płonka kl.I III miejsce - Oliwia Bator kl.I Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Była to wspólna zabawa, która przybliżyła uczniom treść tych pięknych baśni.
9.01.2018r. Z myślą o innych - Wizyta z jasełkami w Domu Spokojnej Starości "Złote Liście" w Zarzeczu -
Dzisiaj grupa jasełkowa odwiedziła mieszkańców Domu Spokojnej Starości "Złote Liście”
w Zarzeczu. Podczas wizyty uczniowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie, przedstawiając widowisko jasełkowe „Tak! On jest Królem”. Uczniowie swoim występem sprawiły dużą radość podopiecznym tej placówki. Prezentując przygotowany program, widać było, że wkładały w to całe swoje serce, co zostało zauważone przez gospodarzy. Nie zabrakło łez wzruszeń, uśmiechu i szczerych z serca płynących życzeń. Na zakończenie wizyty dzieci wręczyły Seniorom własnoręcznie przygotowane upominki. Zarówno Mieszkańcy jak i Dyrekcja Domu Spokojnej Starości z wielką życzliwością przyjęli nas, co z pewnością sprawi, że ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.
Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego. Na zajęciach uczniowie wypowiadali się na temat przeżyć, uczuć jakie im towarzyszyły dzisiejszego przedpołudnia. Jakże wzruszające były słowa dzieci. Oto jedna wypowiedź: „ Pobyt w tym domu wywołał u mnie żal, smutek, ale jednocześnie było mi miło, że swoim pobytem mogłam choć na chwilę sprawić im radość".

Dziękuję wszystkim uczniom, za podjęcie bezinteresownego wysiłku
i za piękną postawę. Słowa podziękowania kieruję również w stronę ich rodziców i wszystkich osób, które pomogły mi w realizacji tego zadania.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas


22.12.17 Świąteczne życzenia
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim, by ten szczególnie piękny czas odradzania się dobra wprowadził do Waszych domów radość, spokój i jeszcze więcej rodzinnego ciepła, a Nowy Rok 2018 niechaj będzie obfitujący w zdrowie, szczęście i sukcesy.
Dyrektor szkoły i nauczyciele
22.12. 17r. "Tak! On jest Królem!" - jasełka szkolne
Zgodnie ze szkolną tradycją ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną, to dzień wprowadzający świąteczny nastrój i integrujący wszystkich uczniów szkoły. Po 3 godzinach zajęć lekcyjnych zostało zaprezentowane widowisko jasełkowe pod tytułem „Tak! On jest Królem!” Dzieci w pięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi, gronem pedagogicznym. W atmosferę radosnego przeżywania jasełek wprowadziła nas scena stworzenia świata z Adamem i Ewą. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki realizowane na zasadzie pantomimy z życia nowo-narodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, radości, prostoty i ciepła. Po występie uczniowie otrzymali gromkie brawa. Dyrektor szkoły, p. Paweł Marszałek pogratulował uczniom udanej prezentacji, podziękował za włożony trud i złożył wszystkim świąteczne życzenia.

ZAPRASZAMY DO GALERII
22.12.17r. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Świąteczna ozdoba"
18 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
W tym roku uczniowie mieli przygotować ozdobę stojącą.
Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. W konkursie udział wzięło 37 dzieci, które wykonały 49 prac. Wszystkie ozdoby były wspaniałe i niepowtarzalne. Cieszyły pomysłowością, kolorami, wzbudzały wiele pozytywnych emocji. Jury dziecięce wyłoniło do nagrody 6 prac w kategorii klas 0 – III i 3 w kategorii klas IV - VII.
W kategorii klas młodszych zwyciężyli:
- Piotruś Lenart
- Lena Pilch
- Madzia Socha
- Lena Rak
- Amelka Borek
- Amelka Kudła
W kategorii klas starszych zwycięzcami zostali:
Dominika Chudziak
Joanna Bator
Oliwier Pięciak

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami za piękne prace, które można obejrzeć na korytarzu naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie, jednocześnie gratulujemy pomysłowości i artystycznego wykonania.
Rodzicom dziękujemy za wspieranie swoich dzieci.21.12.17r. Z myślą o innych - stroiki bożonarodzeniowe
Bardzo ważne jest to, aby dzieci były wrażliwe na drugiego człowieka, by pamiętały o osobach starszych, odnosiły się do nich
z szacunkiem i sprawiały im radość.
Dlatego już tradycją naszej szkoły stało się coroczne organizowanie akcji „Stroik dla Samotnych”. W tym roku zadanie to wykonali uczniowie klasy V. Z wielkim zaangażowaniem pracowali przez wiele godzin, aby wykonać piękną ozdobę. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia tj. 22 grudnia wolontariusze SKC odwiedzili osoby starsze, samotne, którym wręczyli stroiki
i złożyli świąteczne życzenia. Spotkania te są zarówno dla uczniów, jaki osób starszych niezwykle wzruszające, przepełnione ciepłem i radością.
Grudzień 2017 Z myślą o innych - torby miłosierdzia

Wielu uczniów naszej szkoły było tym Najlepszym Mikołajem.
Dzięki dobroczynności uczniów, ich rodziców, oraz nauczycieli i pracowników szkoły, zebraliśmy artykuły spożywcze zapakowane w 2 „Torby miłosierdzia”, które zostały
z pomocą Parafialnego koła Caritas przekazane osobom potrzebującym naszej miejscowości.
Z pozyskanych pieniążków dzięki prowadzonym akcjom przez wolontariusze SKC, zostały przygotowane 2 paczki. Jedna dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, a druga dla osoby specjalnej troski – mieszkańca naszej miejscowości.

Za wsparcie, okazane serce wszystkim Darczyńcom dziękują wolontariusze SKC wraz z opiekunem.
6 grudnia 2017 r. Wizyta Św. Mikołaja
Chociaż za oknami zmienna pogoda, czasem śnieg, a czasem szaro - buro, w naszej szkole nastrój świąteczny panuje już od pierwszych dni grudnia. Szczególny klimat zapanował 6 XII, gdyż wtedy to naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj
z workiem pełnym prezentów. Dzieci klas młodszych przywitały go śpiewając piękną piosenkę. Dziarski gość, entuzjastycznie, osobiście wręczał prezenty wszystkim dzieciom. Było dużo radości i uśmiechów. Dzieci chętnie rozmawiały ze Świętym Mikołajem, niektóre śpiewały dla niego piosenkę. Wszystkie zaprezentowały się wspaniale. Mikołaj był zachwycony. Przejęte i uradowane buźki, potwierdziły, że wierzą
w św. Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe” czapki przyozdabiały głowy niemal całej społeczności szkolnej.
Święty Mikołaj nie zapomniał też o starszych uczniach.

To był dzień pełen pozytywnych emocji.
30 listopada 2017 r. Andrzejki
Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą. Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się
30 listopada w naszej szkole. Było bardzo wesoło,
a to wszystko dlatego, że było wiele atrakcji. Jako pierwsze bawiły dzieci z oddziału zerowego
i uczniowie klas I – III. Andrzejkowe wróżby przeplatane były zabawą taneczną, w której dzieci bardzo chętnie uczestniczyły.
W godzinach wieczornych wróżyli i bawili się
w rytm muzyki uczniowie klas starszych.
O bezpieczeństwo i dobrą zabawę troszczyli się wychowawcy klas.
Dla wszystkich uczestników zabawy andrzejkowej rodzice przygotowali poczęstunek.
29-30 listopada 2017r. - Andrzejkowe zabawy - bawiąc się, pomagasz innym
OGŁOSZENIE!
Chcesz wiedzieć co Cię czeka?
Kup „Andrzejkowe Ciastko” lub „Balonik z cukierkiem
i karteczką.”
Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich kolegów
i koleżanki, nauczycieli, wychowawców i rodziców. Jeśli kupisz ciasteczko lub balonik, dowiesz się co Cię czeka.
Wszystkie wróżby traktuj z przymrużeniem oka.Pamiętaj! To tylko zabawa, która trwać będzie od 29 do 30 listopada 2017r.
Dochód przeznaczymy na przygotowanie „Paczki Mikołajkowej” dla dzieci z podkarpackiego hospicjum.

Bawiąc się, pomagasz innym.
Tłumacz strony
Losowa fotografia
Projekty Unijne

Polecamy
Parafia Jawornik
Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworniku
Zespół Szkół w Połomi
Strona o wsi Połomia.
Szkoła Podstawowa w Bliziance.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło